Klīnika Piramīda - Baha ziedu terapija | Ginekologi Rīgā | Grūtniecība | Analīzes | Veselības pārbaude

Baha ziedu terapija

Lielai daļai cilvēku ir zināma it kā pašsaprotama lieta – lai mazinātu dažādu saslimšanu riskus, ir jāievēro higiēna. Ikdienas fiziskajā līmenī mēs zinām to, kas ir higiēna – mēs  mazgājam rokas, tīrām zobus, mazgājam traukus, apģērbu, vai arī sportojam, savedam kārtībā savu māju un pagalmu. Tikpat svarīgi kā sakopt fizisko ķermeni un telpu, ir rūpēties par savu emocionālo pasauli, emocionālo higiēnu.

Pastāv gan emociju pozitīvā, gan negatīvā puse – nevēlamie, negatīvie stāvokļi, piemēram – dusmas, naids, neizlēmība, mazvērtība, nomācošs garastāvoklis, trauksme, bailes, panika, uzmācīgas domas, utt. Ja esam kādā no šiem emocionālajiem stāvokļiem, tas rada nevēlamas sekas – attiecībās, darbā, personiskajā labsajūtā, arī fiziskajā veselībā. Ir vērts ieklausīties sevī, lai izvairītos no nokļūšanas emociju postošajos stāvokļos. Tā arī ir emocionālās higiēnas būtība.

Mums katram ir jāpievērš uzmanība savam vai tuvinieku noskaņojumam, pašsajūtai. Jāsaprot, kuras situācijas vai darbības mūs priecē un dara pozitīvi noskaņotus, un kas, gluži pretēji, ved mūs tumsā, bailēs, nedrošībā, bezspēcībā. Nav viegli ielūkoties sevī un nosaukt to, kas mūs moka vai traucē. Šajā gadījumā kā viens no palīgiem mūsu negatīvo emociju atpazīšanai un harmonizēšanai var būt Baha ziedu terapija.

Jūs jautāsiet, kā?

Baha ziedu terapija palīdz iepazīt savas emocijas un dažādus emocionālos stāvokļus, atgūt dzīvesprieku un iegūt emocionālo līdzsvaru, skatījumu uz lietām caur dabas spēku padara plašāku, ļauj neuztraukties par to, kas agrāk izraisījis pārdzīvojumu, attīsta spēju piedot, saglabāt iekšēju mieru un stabilitāti, neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Tā ļauj pilnveidot savu dzīvi, uzlabot attiecības ar līdzcilvēkiem gan darbā, gan ģimenē.

Baha ziedu tearpijā valda brīvība, tā ir ceļš uz veselību un harmoniju, katrs var palīdzēt sev pats, pateicoties dabas spēkam.

Baha ziedu terapijā nav zinātnisku pētījumu(nav metožu, kā izmērīt individuālās izjūtas, piem.izmisumu, greizsirdību), nav fizisku vielu, kas iedarbotos uz ķermeni un likvidētu simptomus, ir jāgrib izārstēties pašam, jāuzņemas atbildība.

Edvards Bahs (1886-1936), ziedu terapijas pamatlicējs bija ārsts, ķirurgs, imunologs, bakteriologs, patologs un homeopāts. Savā darba mūžā viņš centās atrast ārstēšanas veidu, kas būtu maigs un tajā pašā laikā efektīvs. Un atklāja, ka nekā iedarbīgāka par dabu nav. Viņam izdevās atklāt 38 augus, kas spēj stāties pretī slimībām, jo tie ārstē nevis slimības, bet gan pašu cilvēku. Kad cilvēka vispārējais emocionālais stāvoklis uzlabojas, prāts nomierinās un mainās pašsajūta, izveseļojas arī fiziskais ķermenis.

Baha ziedu terapijā valda uzskats, ka imunitāte ir tik spēcīga, cik emocionāli stabili jūtamies. Savukārt emocionālo stabilitāti palīdz iegūt un noturēt ikviens no 38 Baha ziediem.

Visbiežāk kā galvenos faktorus, kas rūpējas par mūsu aizsargspējām, minam labu uzturu, veselīgu pārtiku un fiziskās aktivitātes, retāk aizdomājamies, ka noteicošais ir tas kā jūtamies – mūsu emocionālais stāvoklis.  Ne velti ir teiciens, – laimīgs cilvēks neslimo.

Baha ziedu terapija ir droša un dabiska, vienkārša lietošanā un maiga savā iedarbībā. To var kombinēt ar citām ārstēšanas metodēm, taču tā neaizstāj medicīnisku palīdzību.

Baha ziedu līdzekļi var būt noderīgi:

-          piedzīvojot dažādas pārmaiņas dzīvē (dzīvesvietas, skolas, darba maiņa),

-          kad esi nomākts, prātu pārņem biedējošas domas,

-          stresa situācijās,

-          rutīna un apātija pārņēmusi ikdienu un netiec no tās ārā;

-          tevi kaitina it viss, gan tuviniekos, gan apkārtējos, gan valstī, gan pasaulē, un to nespēj noturēt sevī, bet “dzel”, tu “cepies” par visu, nespēj uz lietām, ko nevar mainīt, raudzīties pozitīvi;

-          tik daudz kas šķiet netaisnīgs, un vienmēr esi gatavs iestāties par taisnību, jo tu taču zini labāk;

-          jūties vientuļš, bet nesaproti, kādēļ,

-          situācijās, kad saproti, ka māja ir, mašīna ir, nauda ir, tikai…laimes nav,

-          kad saproti, ka intīmā dzīve nav pilnvērtīga un to vēlies uzlabot, bet nezini kā,

-          esi izmēģinājis visu(no medicīniskās puses) un nesaproti, kādēļ nespēj ieņemt bērniņu,

-          gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laikā,

-          palīdz pie zīdaiņu kolikām un zobu nākšanas laikā,

-          nezini kā palīdzēt bērnam pārvarēt mācīšanās grūtības un skolu apmeklē “sakostiem zobiem”,

-          bērnudārza vai skolas gaitu uzsākšana,

-          lai pēc iespējas mierīgāk pārdzīvotu pusaudžu krīzi,

-          baiļu pārvarēšanai,

-          ar aizdomām skaties uz visu un visiem, nespēj uzticēties nevienam un nekam;

-          kad saproti, ka ķermenis reaģē uz emocijām – psihosomatika, un ar prātu nespēj to mainīt,

-          kad saproti, ka esi emocionālās ēšanas varā,

-          ārstējot akūtas un hroniskas saslimšanas,

-          novēro miega traucējumus,

-          dažādu alerģiju gadījumos,

-          tiki un stostīšanās,

-          pēcoperāciju periodos, kad emocionāli grūti pieņemt pārmaiņas,

-          stiprinot imunitāti,

-          šķiršanās, tuva cilvēka vai dzīvnieka zaudējumau.c. gadījumos.

Katru no Baha 38 dziedinošo augu līdzekļiem var lietot atsevišķi vai arī veidot individuālu maisījuma kombināciju pēc nepieciešamības.

Konsultācijas ilgums vienam cilvēkam ar vienu maisījumu ir no 45-60min, un līdz 90min konsultācija par diviem cilvēkiem, kad tiek pagatavoti divi ziedu maisījumi.

Andželika Zemīte /Mg.psyc., Baha ziedu terapeits/

Semināri un individuālas konsultācijas.

E.Bahs: “Nekas dabā nespēj mums kaitēt, ja vien paši esam laimīgi un dzīvojam saskaņā ar sevi. Gluži pretēji, daba ir radīta, lai mēs gūtu labumu un baudījumu no tās. Tikai tad, kad ļaujam šaubām un depresijai, neizlēmībai un bailēm ienākt mūsos, kļūstam uzņēmīgi pret ārējo ietekmi.”

Klīnikas speciālisti

Andželika Zemīte

Andželika Zemīte

Baha ziedu terapeits