top of page
Logo_kodi_cut_new-page-001 (1).jpg

HISTEROREZEKTOSKOPIJA

Operatīvā histeroskopija jeb histerorezektoskopija ir ārstnieciska procedūra, kuras laikā video kontrolē notiek dzemdes dobuma apskate. Tās laikā ir iespējams gan novērtēt dzemdes dobuma stāvokli, gan arī veikt diagnostiskas un ārstnieciskas manipulācijas, patoloģiskā procesa ķirurģisku likvidēšanu. Histeroskopija tiek veikta, izmantojot teleskopam līdzīgu instrumentu, ko sauc par histeroskopu. Histeroskops tiek uzmanīgi ievadīts dzemdes dobumā caur maksti un dzemdes kaklu. Histeroskops ir savienots ar video kameru, kura nosūta attēlu uz ekrānu. Tas ļauj ārstam redzes kontrolē izmeklēt un veikt nelielas ķirurģiskas operācijas dzemdes dobumā. Atšķirībā no agrāk izmantotajām diagnostikas un ārstniecības metodēm histeroskopija ļauj ne vien vizuāli noteikt diagnozi un precīzi veikt ķirurģiskās manipulācijas apjomu, bet arī mazina dzemdes traumatizācijas risku ārstnieciskās procedūras laikā. Histerorezektoskopija tiek veikta anestēzijā. Pielietojot anestēziju, histeroskopija notiek operāciju zālē, ar anesteziologa klātbūtni. Veicot nelielas ķirurģiskas operācijas dzemdes dobumā iegūtais materiāls tiks nosūtīts histoloģiskai izmeklēsanai.

 

Histerorezektoskopija tiek izmantota, lai atklātu dažādu problēmu cēloņus – stipra vai neregulāra dzemdes asiņošana, kas nepakļaujas medikamentozai terapijai, asiņošana starp menstruācijām, asiņošana menopauzē, neregulāra asiņošana, lietojot hormonu aizstājterāpiju (HAT), spontāna aborta anamnēzē. Histerorezektoskopija tiek izmantota, lai veiktu nelielas ķirurģiskas operācijas dzemdes dobumā:

  • dzemdes polipa noņemšanu,

  • nelielu audu izaugumu noņemšanu;

  • submukoza dzemdes miomas mezgla noņemšanu,

  • dzemdes gļotādas noņemšanu,

  • dzemdes starpsienas izgriešanu,

  • dzemdes dobuma saaugumu pārdalīšanu,

  • dzemdes spirāles izņemšanu, ja tas nav iespējams klasiskā veidā.

  • labdabīgu veidojumu, kas ir dzemdes dobumā – noņemšanu;

 

Procedūra ilgst 10-30 minūtes, taču lielāku veidojumu vai specifisku anatomisku īpatnību gadījumos tai var būt nepieciešams arī ilgāks laiks. Biežākās sūdzības pēcoperācijas periodā ir vieglas velkoša rakstura sāpes vēdera lejas daļā vai neliela asiņošana pirmajās dienās pēc operācijas. Parasti pēcoperācijas periodā nav nepieciešama nekāda papildus terapija, kā arī nav ierobežotas darba spējas jau nākamajā dienā pēc procedūras.

Atšķirībā no agrāk izmantotajām diagnostikas un ārstniecības metodēm histeroskopija ļauj ne vien vizuāli noteikt diagnozi un precīzi veikt ķirurģiskās manipulācijas apjomu, bet arī mazina dzemdes traumatizācijas risku ārstnieciskās procedūras laikā.

 

Ierodoties uz operāciju pacientei nepieciešams:

  • nosūtījums

  • ultrasonogrāfijas slēdziens

  • asins analīzes (ne vecākas kā 10 dienas): pilna asins aina, protrombīna laiks (INR), APTL, bilirubīns, kreatinīns, ASAT, ALAT, cukura līmenis asinīs – glikoze, infekciju diagnostika -TPHA, HbsAg, asins grupa, Rh faktors

  • maksts uztriepe, citoloģiskā uztriepe

  • EKG- elektrokardiogramma

  • Krūšu kurvja RTG (rentgenogrāfija)

 

Histerorezektoskopija tiek veikta vispārējā anestēzijā, tāpēc uz manipulāciju jāierodas tukšā dūšā. Nedrīkst ne ēst, ne dzert!

 

Pēc operācijas vajag izgulēties, kamēr izzūd anestēzijas pēcefekti. Jāsarunā kāds, kurš aizvestu mājās, jo auto vadīt dienā pēc operācijas nedrīkst. Pēc manipulācijas var izjust velkošas sāpes vēdera lejas daļā un varētu būt neliela asiņošana. Asiņošana parasti ir neliela un izbeidzas nedēļas laikā. Lai samazinātu infekcijas risku, vajadzētu lietot higiēniskās paketes ne tamponus. Sāpju gadījumā var lietot pretsāpju līdzekļus, ja nepieciešams.

 

Jums jāsazinās ar savu ārstu, ja:

  • ķermeņa temperatūra paaugstināta virs 37.5 0C ;

  • ir neizskaidrojama rakstura sāpes vēderā, kuras nepāriet pēc pretsāpju līdzekļu lietošanas;

  • ir pastiprināti izdalījumi no dzimumceļiem ar nepatīkamu smaku;

  • stipra asiņošana.

Biežākās sūdzības pēc histerorezektoskopijas ir vieglas velkoša rakstura sāpes vēdera lejas daļā vai neliela asiņošana pirmajās dienās pēc operācijas. Parasti pēcoperācijas periodā nav nepieciešama nekāda papildus terapija, kā arī nav ierobežotas darba spējas jau nākamajā dienā pēc procedūras.

 

Operāciju veic pieredzējusī ginekoloģe Gunta Dāle.

 

Cenrādis

Pieteikšanās konsultācijai pa tālruni +371 29124727 vai e-pastu info@piramida.lv

Pieteikties apmeklējumam

Thanks! Message sent.

Kalnciema iela 27, Rīga,

LV-1046, Latvija

Tālr.: 29124727, 25713215

e-pasts: info@piramida.lv

Darba laiks:

no pirmdienas līdz piektdienai, 8.00 - 20.00

sestdienās - pēc iepriekšēja pieraksta

svētdienās - slēgts

Klīnika Piramīda pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Klīnikas klientiem pieejam bezmaksas autostāvvieta.

bottom of page